Dayanışma Çağrısı

Dayanışma Çağrısı

Depremzede Bıdık’ın Veteriner Masrafları için Çağrı

Dernek Bağış Hesabımız:

TR70 0006 4000 0014 2310 7525 84

Yaşamdan Yana Derneği olarak Türkiye’de 11 şehrin etkilendiği Kahramanmaraş merkezli depremlerde 320’den fazla kedi, köpek ve kuşu deprem bölgesinden kurtardık. Kurtarılan canların deprem bölgesinden naklettik, geldikleri şehirde tedavilerini yaptırdık, kısır olmayanların kısırlaştırma ameliyatlarını yaptırdık ve mülakatlar yaparak çok sevilecekleri ve onlara iyi bakacak sıcak yuvalara yerleştirdik. Ayrıca deprem bölgesinde çalışmalar yapan veterinerlere maddi ve manevi olarak destek olmaya çalıştık.

Depremin üstünden 1 yılı aşkın zaman geçmesine rağmen etkileri hala devam ediyor. Ankara’ya getirilen kedi ve köpeklerden tedavisi devam eden ve yuva arayanlar var. Biz, ne kadar çabalasak ve çok ciddi çalışmalar yapmış olsak da hepsine yetişmemiz mümkün olmuyor.

Size çok sevdiğimiz ve 1 yıldır veterinerde yaşayan Bıdık’tan bahsetmek istiyoruz. Bıdık, Hatay’da enkazdan çıkardığımız ve tedavi amaçlı Ankara’ya getirdiğimiz çocuklardan biriydi. Sol ön bacağı depremde zarar görmüştü. Bacağındaki kırığın düzelmesi için iki farklı ameliyat oldu, egzersizler yaptırıldı ve birçok ilaç kullandı. Maalesef ameliyatlardan istenilen sonuç elde edilemedi ve Bıdık’ın sol ön bacağı ampute edilmek zorunda kalındı.

Deprem anında ve sonrasında birçok veteriner kliniğine ödeme yaptık. Geçtiğimiz hafta düzenlediğimiz etkinlikten gelen parayla tekrar ödeme yapmamıza ve bu süreçte veterinerlerimiz bize fazlasıyla yardım etmesine rağmen geriye 27.150 TL borcumuz kaldı.

Bıdık ve yuva bulamadığımız, hala sorumluluğunu üstlendiğimiz tüm hayvanlar için bize bağışta bulunmak isterseniz:
Dernek Bağış Hesabımız: TR70 0006 4000 0014 2310 7525 84

Leave a Reply

Your email address will not be published.